All posts by pergatit.com

Ëmbëlsirë me grizë dhe vishnje

Përbërësit për petën: 5 vezë, 150gr sheqer, 200ml qumësht, 100ml vaj, 3 lugë kakao, 200gr miell, gjysëm luge e çajit xhenxhefil, gjysëm luge e çajit kanell, 1 pluhur për pjekej (pecivë), vishnje. Për fillin: 700ml qumësht, 150gr sheqer, 6 lugë grizë, 1 sheqer vanilje, 100gr kokos. Përgatitja:

Obllandë shumë e shijshme

Përbërësit: 5 vezë, 500gr sheqer, 250gr gjalpë (margarinë), 100gr çokollatë për zierje, 300gr keksa (pettit beure), obllande (koret për mbushje). Përgatitja: Së pari shkrihet gjalpi me avull dhe pasi të shkrihet i shtohet sheqeri, çokollata duke e përzier vazhdimisht dhe më pas i shtohen vezët dhe keksat e bluara

Tortë kaprroll

Përbërësit: 4 vezë, 8 lugë sheqer, 2 filxhana vaj, 2 filxhana qumësht, 8 lugë miell, 2 lugë kakao, 1 pluhur për pjekje (pecivë). Për fillin: 300ml qumësht, 1 margarinë, 100gr sheqer pluhur, 1 sheqer vanilje, 250gr keksa të bluar (çfare të doni), për dekorim arra të bluara.

Tortë me keksa të bluar dhe puding vanilje

Përbërësit: 1 pako keksa të bluar (çfare të doni), 1 margarinë i shkrirë. Për fillin: 3 gota të ujit qumësht (për masën e parë), 2 lugë niseshte, një lugë miell, gjysëm gote sheqer, gjysëm litër qumësht (për masën e dytë), një puding vanilje, 1 margarinë. Përgatitja: Si fillim

Kek me lëng limoni

Përbërësit: 6 vezë, 2 gota e gjysëm të ujit sheqer, 120ml lëng limoni, 300gr kos (jogurt), 300ml vaj, 680gr miell, 2 pako pluhur për pjekje (pecivë), pak kripë (me maje të gishtave). Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe shtojmë së pari vezët me sheqerin, i rrahim

error: Përmbajtja është e mbrojtur!