Category Archives: Darkë

Speca të kuq turshi me vaj dhe hudhër

Përbërësit: 3 kg speca të kuq, 50gr kripë, 100gr sheqer, 3dl uthull, 1.5dl vaj, 1 hudhër e madhe, një tufë majdanozi, gjysmë tufe selino dhe 1 qese konservans. Përgatitja: Specat lani, fshini dhe hiqjani farat dhe kërcellin. Rendisni në tepsi dhe piqni në furrë në

Palpeta të mbushura në tavë

Përbërësit: 600gr mish viqi i bluar, 3 kokrra qepë, një specë i kuq, perime të ndryshme (përveq patates), 500ml salcë domatesh, kaçkavall i grimsuar, kripë. Përgatitja: Përgatitjen e palpetave (pallaqinkave) e bëni si zakonisht si i përgatitni në shtëpit tuaja. Më pas përgatisim 600gr mish viqi të

Pide me kaçkavall dhe sugjuk

Përbërësit: 600gr miell, 250ml ujë të vakët, një pako farë buke, 4 lugë kos, 4 lugë vaj ulliri, një lugë të mesme sheqer, një lugë të supës kripë. Përgatitja: Fillimisht e përgatisim brumi me përbërësit e cekur më lartë, më pas e lëmë të pushojë

Qofte me mish pule

Përbërësit për 20 qofte: 500gr mish pule i pjekur ose i zierë, 2 patate të ziera të shtypura, 2 vezë, 4 lugë djathë kaçkavall të grirë, galete, majdanoz të freskët të grirë hollë, kripë, miell, vaj farash për skuqje. Përgatitja: Fillimisht presim mishin e pules

Tavë Prizreni

Përbërësit për 4 persona: 4 qepë, 1/2 filxhani gjalpë (margarinë), 500gr speca, 3 domate, 1 filxhanë djathë, 1 filxhanë kos, 2 lugë miell, 4 vezë, 1/2 filxhani magdanoz, kripë. Përgatitja: Së pari coptojmë qepët dhe specat, pastaj marim një tigan e vendosim në zjarrë dhe

error: Përmbajtja është e mbrojtur!