Category Archives: Drekë

Paqe tradicionale

Përbërësit: 3 vezë, 3 lugë gjelle kos, 3 lugë gjelle vaj, një pluhur për pjekje (pecivë), miell (sipas nevojës), kripë, 1kg nisheste. Përgatitja: Të gjithë përbërësit së bashku i përziejmë me misker, pasi që masa të bëhet homogjene hedhim miell derisa brumi të marr dendësin

Bukë e shijshme indiane ”Naan”

Përbërësit: 500gr miell të bardhë, një qese tharmë instant, 2 lugë të vogla mjaltë, 6 lugë të vogla jogurt, 2 lugë të vogla gjalpë të shkrirë, një lugë të vogël kripë, 250ml ujë të vakët, susam për hedhje sipër, gjalpë të shkrirë për lyerje. Përgatitja:

Pogaçe e shpejtë dhe e butë me jogurt

Përbërësit: 2 vezë, 2 dcl jogurt, 230gr miell, 130ml vaj lule dielli, gjysmë pluhuri për ëmbëlsira (pecivë), një lugë e vogël kripë. Përgatitja: Fillimisht me mikser tundni një vezë dhe një të bardhë të vezës, më pas shtoni jogurtin dhe 130ml vaj lule dielli. Më

Boranija për drekë

Përbërësit: 1kg boranija (bishtaja), 500gr mish viçi, 2 qepë, një specë, 2 karrota, 2 domate, gjalpë, kripë, biber të kuqë, biber të zi. Përgatitja: Mishin e copëtuar e fërgojmë me qepë, karrota dhe specë, pastaj ia shtojmë boranijat (bishtajat) e grira dhe kohë pas kohe

Speca të mbushur

Përbërësit: 4 speca, 300gr mish të grirë, 400gr domate të konservuara, një qepë, koper e freskët e grirë hollë, majdanoz i freskët i grirë hollë, kripë, piper i zi, vaj ulliri. Përgatitja: Me ndihmën e një thike të mprehtë, presim pjesën e sipërme të specave

error: Përmbajtja është e mbrojtur!