Category Archives: Ëmbëlsira

Ëmbëlsirë me grizë dhe vishnje

Përbërësit për petën: 5 vezë, 150gr sheqer, 200ml qumësht, 100ml vaj, 3 lugë kakao, 200gr miell, gjysëm luge e çajit xhenxhefil, gjysëm luge e çajit kanell, 1 pluhur për pjekej (pecivë), vishnje. Për fillin: 700ml qumësht, 150gr sheqer, 6 lugë grizë, 1 sheqer vanilje, 100gr kokos. Përgatitja:

Dy tortet që duhet t’i keni për Kurban Bajram

Festa e Kurban Bajramit po afrohet, dhe në ditët në vazhdim do të vazhdojmë të publikojmë receta të ndryshme të cilat mund t’i përgatitni për këtë festë. Tortë e lëngshme me çokollatë Përbërësit: 60gr sheqer, 4 vezë, 50gr arra të bluara, 20gr miell, 20gr kakao,

Obllandë shumë e shijshme

Përbërësit: 5 vezë, 500gr sheqer, 250gr gjalpë (margarinë), 100gr çokollatë për zierje, 300gr keksa (pettit beure), obllande (koret për mbushje). Përgatitja: Së pari shkrihet gjalpi me avull dhe pasi të shkrihet i shtohet sheqeri, çokollata duke e përzier vazhdimisht dhe më pas i shtohen vezët dhe keksat e bluara

Receta për reçel rrushi

Përbërësit: 1 kg rrush pa bërthama, 500gr sheqer, një lugë gjelle lëng limoni, kanellë dhe 1/2 gote ujë. Përgatitja: Pastrojmë dhe lajmë mirë rrushin dhe e hedhim në tenxhere me ujin dhe e lëmë 5 minuta të ziejnë. Pastaj hedhim sheqerin dhe kanellën dhe i

Biskota shumë të lehta me Nutella

Përbërësit: Dy filxhanë të mëdhenj miell që fryhet vet (dmth miell i gatshëm që vjen bashkë me maja buke, por ju mund të përdorni miell normal dhe t’i shtoni pak maja), një filxhan të madh Nutella, dy vezë dhe një vanilje. Përgatitja: Hedhim në një

error: Përmbajtja është e mbrojtur!