Category Archives: Këshilla

Bananet e ziera largojnë këtë problem shëndetësor

Në qoftë se vuani nga çregullimet e gjumit dhe nuk flini të paktën 7 orë gjumë gjatë natës, duhet të dini se ky problem shkaktohet nga stresi, depresioni dhe ankthi. Qetësuesit apo pilula të ngjashme, nga një zgjidhje e mirë për problemin tuaj, mund të

Receta e doktorit që zbuloi ilaçin për diabet

Diabeti është sëmundje shumë serioze e cila mund të ketë pasoja të rënda nëse nuk trajtohet siç duhet. Kjo sëmundje është duke u bërë më e shpeshtë mes njerëzit e të gjitha moshave dhe gjinive, e pjesa më e keqe e kësaj është se nëse

Lëngu natyral që ulë tensionin e gjakut, ja receta

Harrojeni shprehjen e vjetër që një mollë në ditë mban doktorin larg. Një tjetër super ushqim është çelësi i vërtetë për të qenë të shëndetshëm. Bëhet fjalë për boronicat, një ushqim mrekulli që na ka falur nëna natyrë. Dy studime të fundit kanë treguar se

Receta e vjetër japoneze që të dukeni 10 vjet më të reja

Shikojeni vetë mrekullinë duke përgatitur këtë maskë kur të shihni zhdukjen e rrudhave. Përgatitja: U nevojiten 3 lugë gjelle oriz, 1 lugë gjelle qumësht dhe 1 lugë gjelle mjaltë. Fillimisht duhet të zini orizin dhe pastaj ta ruani ujin në të cilin e keni zier

error: Përmbajtja është e mbrojtur!