Category Archives: Mëngjes

Receta e pogaçeve më të buta shqiptare

Përbërësit: 200ml qumësht i ngrohtë, 150ml ujë të vakët, 1 qese e vogël tharmë, 1 lugë e vogël sheqer, 150 jogurt të dendur, 1 vezë, 2 lugë të vogla kripë, 600gr miell dhe vaj për fërgim. Shtojca për servim: djathë, mish i thatë, kaçkavall, kajmak.

Kulaç në tigan

Përbërësit: 500gr miell, një vezë, dy lugë gjelle, vaj ulliri, kripë, një lugë të vogël sode buke dhe kos sa të marrë brumi. Përgatitja: Hedhim përbërësit në një tas dhe në fund hedhim avash-avash kosin duke ngjeshur, brumi është gati kur nuk na ngelet më

Bukë e fërguar me vezë

Përbërësit: Një vezë, 150ml qumësht të freskët, 4 feta buke, kripë, piper të bardhë të sapo bluar, 1.5 lugë gjelle gjalpë (margarinë). Përgatitja: Fillimisht e rrahim vezën në një pjatë me pak kripë dhe pak piper të bardhë, më pas i lyejmë fetat e bukës

Role franceze me banane

Përbërësit: 2 fetë buke, një ve, 2/5 gotë qumësht, një banane, sheqer, 5 lugë gjelle sheqer pluhur, 1 lugë gjelle ujë, 1/3 lugë gjelle ajkë e ëmbël, një lugë gjelle margarinë, arra të bluara, krem vanije. Përgatitja: 1. Përziejmë së bashku qumështin dhe vezën. 2. I zgjerojmë me

Biskota me kafe

Përbërësit: 400gr miell, 250gr margarinë, 200gr sheqer, 6 lugë kafe të ftohtë, 2 sheqer vanilje, 2 lugë kakao, një pluhur për pjekje. Udhëzimet: Margarina e mbajtur në temperaturë ambienti tundet me sheqerin dhe sheqer vaniljen, më pas shtohet kafeja, mielli, pluhuri për pjekje dhe kakao. Pasi

error: Përmbajtja është e mbrojtur!