Pandispanje e butë

Përbërësit: 5 vezë, 1.5 gota sheqer, një gotë të çajit nisheste gruri, një gotë miell, gjysëm gote ujë të vakët, një pluhur për pjekje (pecivë), një sheqer vanilje. Përgatitja: Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë dhe i përzieni me mikser rreth 7-8 minuta.

Hurma fruti më i shëndetshëm në botë

Përbërësi kryesor në ushqimin e botës arabe. Ndihmon në anemi, hipertension, kolesterol të lartë, diarre, madje edhe kancer. Fryti më i rëndësishëm në ushqimin arab është hurma. Ajo është aq e rëndësishme saqë është quajtur “Buka e shkretëtirës” dhe në Greqinë e lashtë ishte e

Bajadera me vishnje

Përbërësit: 100gr çokollatë, 500gr petit beuro me kakao, 250gr gjalpë, 3dcl qumësht, 100gr lajthia të bluara, 300gr sheqer pluhur, 500gr vishnje pa bërthama, 2 pluhur për krem pana. Përgatitja: Keksat e bluar derdhen në qumësht dhe përzihen mirë, gjalpi bashkohet me sheqer pluhur dhe tundet

Qofte me mish pule

Përbërësit për 20 qofte: 500gr mish pule i pjekur ose i zierë, 2 patate të ziera të shtypura, 2 vezë, 4 lugë djathë kaçkavall të grirë, galete, majdanoz të freskët të grirë hollë, kripë, miell, vaj farash për skuqje. Përgatitja: Fillimisht presim mishin e pules

Receta të ndryshme natyrale kundër rrudhave

Rrudhat janë faktori më i madh që frikësojnë pjesën më të madhe të femrave sot në botë. Edhe pse shpesh nuk e pranojmë, por rrudhat fillojnë të na bezdisin sapo nisin të bëhen të dukshme sidomos në pjesën rreth syve. Le të njihemi më tepër

error: Përmbajtja është e mbrojtur!