Search Results for "kroketa"

kroketa
Drekë

Kroketa të skuqura me patate dhe vezë

Kroketa të skuqura shumë të shijshme që mund ti shërbeni me salcë. Përgatitni për mysafirë të pa pritu dhe për raste festive, janë fantastike. Përbërësit: 2 patate (700gr) qepë të reja majdanoz 2 vezë 2 lugë gjelle miell hudhër e bluar (mëlmesë hudhre) pak piper […]

kroketa
Drekë

Kroketa të shijshëm me patëllxhan dhe patate

Kroketa të shijshëm për një drekë të shpejt, kur keni të ftuar mysafirë specila. Kombinimi i patëllxhanit me pataten dhe përbërësit e tjerë u japin një shije fantastike që nuk mund ti rezistoni saherë ti keni në tryezë. Përbërësit: 2 patëllxhan të zi 800gr patate […]

Darkë

Kroketa me patate e djathë

✕ Përbërësit: Patate: 1 kg Miell: 1 filxhan çaji Vezë për brumin: 2 kokrra Kaçkavall i grirë: 3 lugë gjelle Gjlapë: 2 lugë gjelle Qumësht: 2 filxhanë kafeje Kripë, piper, majdanoz Galetë: 1 filxhan çaji Vezë për lyerjen: 1 kokërr Vaj: 2 filxhanë kafeje Përgatitja: […]