Tag: Si të

Ëmbëlsira

Si të përgatitni “Pop Kek” në shtëpi

Përbërësit për 12 copa: 2 vezë, 8 lugë sheqer, 8 lugë vaj,1 gotë uji kos,15 lugë miell, 1 pecivë (pluhur paste),1 sheqer vanile. Filli për lyerje: 1 çokollatë për zierje,1/2 margarinë. Përgatitja: Të gjithë përbërësit përzihen në një enë dhe bëhet brumi paksa i trashë. Kallepi (tepsia […]