Tag: speca me vaj

Darkë

Speca turshi me vaj

Përbërësit: 10kg speca, 2L ujë, 0.5L vaj, 0.5L uthull, 300 gr kripë, 1 filxhan sheqer, 10 thelbinj hudhre, 10 karota, 2 tuba majdanoz. Përgatitja: Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji kripë, i radhisim në tepsi dhe i fusim në furrë të […]