Tag: speca të kuq turshi

Darkë

Speca të kuq turshi me vaj dhe hudhër

Përbërësit: 3 kg speca të kuq, 50gr kripë, 100gr sheqer, 3dl uthull, 1.5dl vaj, 1 hudhër e madhe, një tufë majdanozi, gjysmë tufe selino dhe 1 qese konservans. Përgatitja: Specat lani, fshini dhe hiqjani farat dhe kërcellin. Rendisni në tepsi dhe piqni në furrë në […]