Tag: speca të kuq

Darkë

Speca të kuq turshi, receta më e mirë

Përbërësit: 5 kg spec i kuq, 400 gr sheqer, 130 gr kripë, 1 lt uthull te bardhë, 1 vinobran. Mënyra e përgatitjes: Specat i pastrojmë nga farat dhe i ndajmë përgjysmë. Specat i vëmë në një enë të madhe ku do të mund t’i përziejmë. Në një […]