Tag: speca të mbushur

Drekë

Speca të mbushur me mish dhe perime

Përbërësit: 1kg mish të bluar, 2-3 qepë, domate, speca, 1 filxhan oriz, kripë, biber të zi, spec të kuq, vegetë. Përgatitja: Fillimisht marrim qepët, i pastrojmë dhe i grijmë imët. Më pas qepën e vendosim në një tigan me vaj dhe e fërgojmë pak deri […]

Drekë

Speca të mbushur

Përbërësit: 4 speca, 300gr mish të grirë, 400gr domate të konservuara, një qepë, koper e freskët e grirë hollë, majdanoz i freskët i grirë hollë, kripë, piper i zi, vaj ulliri. Përgatitja: Me ndihmën e një thike të mprehtë, presim pjesën e sipërme të specave […]