Tag: tatli tradicionale

Ëmbëlsira

Tatli tradicionale

Përbërësit: 1 margarinë e shkrirë, 1 gotë të ujit vaj, 1 gotë kos, 1 pako grizë, 5 gota miell, 1 gotë kokos, 100gr arra të coptuara, 1 pluhur për pjekje (pecivë). Sherbeti: 5 gota e gjysëm ujë, 4 gota e gjysëm sheqer. Përgatitja: Marrim një enë kuzhine dhe shtojmë […]