Tag: tavë me presh

Darkë

Tavë me presh për darkë

Përbërësit: 75ml vaj ulliri, 4 preshë (purrinj) të copëtuar, 1 qepë, 450g mish qengji i bluar (ose i grirë imët), 2 lugë gjelle pure domatesh, 2 speca të kuq, të prerë (ose dy karota, të qëruara dhe të prera në mënyrë diagonale), kripë dhe piper, […]