Tag: tortë e lehtë me karamel

Ëmbëlsira

Tortë e lehtë me karamel

Përbërësit: 6 vezë, 100ml vaj, 200ml qumësht, 150gr sheqer, 1 pecivë, 200gr miell, 50gr kakao. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe shtojmë 6 vezë duke i ndarë vezët të bardhat e vezëve në një enë dhe të verdhat në një enë tjetër, të verdhave të vezës […]