Tag: Tortë e zezë

Ëmbëlsira

Tortë e zezë me Nutella

Përbërësit: 350gr çokollatë të zezë, 250gr sheqer, 125gr margarinë (gjalpë), 60gr miell dhe gjashtë vezë. Kurse filli për lyerje: 100ml ajkë e ëmbël dhe 5 lugë Nutella. Udhëzimet: Shkrijmë çokollatën dhe margarinën, dhe i lëmë të ftohen pak. Ndajmë të bardhat nga të verdhat e […]