Tag: Tortë me banane dhe çokollatë

Ëmbëlsira

Tortë me banane dhe çokollatë

Përbërësit për brumin: 100gr çokollatë për gatim(të jetë e bluar), 80gr margarinë, 80gr sheqer, 1 pako sheqervanill, 5 të kuqë të vesë, 5 të bardhë të vesë, 200gr lajthi të bluara, 1 lugë qaji bakin Për masën mbi brumin e pjekur: 5 banane, 600ml ajkë, […]