Tag: Tortë me biskota dhe vanilje

Ëmbëlsira

Tortë me biskota dhe vanilje

Përbërësit: 500gr biskota bevita, 1L qumësht, 12 lugë sheqer, një sheqer vanilje, 2 pudinga vanilje 100gr çokollatë e bardhë, 200gr margarinë, 2 qese krem pana (shllag krem me shije çokollate). Udhëzimet: Biskotat i thyejmë në copëza pak më të vogla dhe i qesim në një enë […]