Tag: Tortë me çokollatë dhe kafe

Ëmbëlsira

Tortë e shpejtë me çokollatë dhe kafe

Përbërësit: 1/2 filxhan gjalpë, 150gr çokollatë, 3 vezë të ndara, 100gr sheqer, një lugë gjelle kakao, pak kripë. Glazura: 2 të kuqë të vezës, 100gr sheqer, një gjysmë lugë gjelle niseshte, 160ml qumësht të nxehtë, gjysmë luge qaji vanilje, një lugë gjelle kafe, gjysmë lugë […]