Tag: tortë me fill dhe çokollatë të bardhë

Ëmbëlsira

Tortë e shijshme me fill dhe çokollatë të bardhë

Përbërësit: 8 vezë, 34 lugë sheqer, 34 lugë vaj, 34 lugë qumësht, 34 lugë miell, 2 pako pluhur për pjekurina (pecivë). Për fillin: 1L qumësht, 8 lugë nisheste, 300gr sheqer, një sheqer vanilje, 250gr margarinë (gjalpë) 3 të verdha të vezës, arra, rrush të terur, fiq. Për dekorim: 200gr çokollatë […]