Tag: tortë me kakao dhe sherbet

Ëmbëlsira

Ëmbëlsirë e shpejtë me sherbet

Përbërësit: 4 vezë, 10 lugë sheqer, 50ml vaj, 50ml qumësht, 15 lugë miell, një pako pluhur për pjekje. Për sherbetin: 10 lugë sheqer, 10 lugë ujë, 2 pako sheqer vanilje, 2 lugë kakao, 125gr margarinë. Përgatitja: Fillimisht vezët i rrahim me sheqer dhe më pas […]