Tag: tortë me krem vanile dhe biskota

Ëmbëlsira

Tortë me krem vanile dhe biskota

Përbërësit: 300gr biskota, 50ml qumësht (për njomjen e biskotave). Kremi: 3 puding vanile, 750ml qumësht, 6 lugë sheqer, 250gr margarinë, 200gr sheqer pluhur, 2 qese krem pana (shllag, të përgatitur sipas udhëzimeve në qese), 250gr arra të bluara. Përgatitja: Së pari ziejmë pudingun dhe e […]