Tag: tortë me nutellë

Ëmbëlsira

Tortë e lehtë me nutellë

Përbërësit: 3 filxhana kos (filxhanë 200ml), 2 filxhana sheqer, një filxhanë vaj, një filxhanë kokos, 2 filxhana miell, 3 lugë kakao, 2 lugë të vogla sodë bikarbonë, 500ml ajkë e ëmbël (hopla për ëmbëlsira ose krem pana), 9 lugë nutella. Përgatitja: Fillimisht përziejmë kosin, sheqerin dhe më […]