Tag: tortë me rum dhe nescafe

Ëmbëlsira

Tortë me rum dhe nescafe

Përbërësit për kekun: 200gr margarinë, 200gr sheqer, 1 sheqer vanilje, një majë luge kripë, 4 vezë, 200ml qumësht, 300gr miell, një pecivë, 3 lugë kakao, plus 3 lugë sheqer, 3 lugë ujë. Për kremin: 600ml hopla për ëmbëlsira, 100gr sheqer pluhur, 6 lugë rum. Përgatitja: Fillimisht marrim një […]