Tag: tortë vanile

Ëmbëlsira

Tortë vanile

Përbërësit: 300gr keksa të bluar, 200gr margarinë të shkrirë, 2 lugë sheqer. Për kremin: 1 litër qumësht, 1 puding vanile, 4 lugë niseshte, 3-4 lugë sheqer, 50gr margarinë, 1 sheqer vanile. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe shtojmë 300gr keksa të bluar (çfarëdo keksa që keni dëshirë), […]