Tag: waffle

waffle
Mëngjes

Waffle sanduiç, i shijshëm dhe i shpejtë

Waffle sanduiç është një recetë e lehtë, e shijshme dhe shumë e shpejtë për t’u bërë. Përbërësit për brumin: 2 vezë 250ml qumësht  ½ qese (8gr) pluhur për pjekje (baking powder) 60ml vaj lule dielli miell tip 00 250gr 2 lugë gjelle djathë parmezan i […]

waffle
Ëmbëlsira

Receta si të bëni Waffle në shtëpi

Waffles me formën e tyre unike, ideale për t’u konsumuar në mëngjes duke i shoqëruar me një shumëllojshmëri përbërësish, fruta të ndryshëm dhe perime. Mund t’i konsumoni të kripur ose të ëmbël dhe mbi të gjitha janë të parezistueshme. Fëmijët janë ata që i duan […]