Tag: xhevreka

xhevreka
Drekë

Receta për Xhevreka të butë e të shijshëm

Përbërësit: 2 gota ujë të vakët 1 lugë gjelle vaj 1 lugë e mesme kripë 8 lugë gjelle sheqer 1 lugë gjelle uthull e sallatës 1 lugë gjelle maja buke miell sipas nevojës Përgatitja: Marrim një enë kuzhine dhe shtojmë ujin, vajin, kripën, sheqerin, uthullen […]