Tag: biskota me kakao

Ëmbëlsira

Biskota me kakao (Pa pjekje)

Përbërësit: 2 filxhana sheqer, 3 lugë kakao, 1/2 filxhanë gjalpë, 1/2 filxhanë qumësht, pak kripë, 3 filxhana tërshëre gatimi, 1/2 filxhanë gjalpë kikiriku, një lugë ekstrakt vanilje. Përgatitja: Në një tenxhere vendosni sheqerin, kakon, gjalpin, qumështin dhe kripën për zierje (vlim) të shpejtë për 1 minutë. […]