TË FUNDIT

bombë

Tortë bombë shumë e shijshme

✕ Përbërësit për pjesën e parë: 1 litër qumësht, 6 lugë sheqer, 2 puding çokollate, 50gr gjalpë, 300gr keksa të bluar. Përbërësit për pjesën e dytë: 1 litër qumësht, 2 puding vanilje, 6 lugë sheqer, 50gr gjalpë, 160gr kokos. Përbërësit…

Lexoje
raffaello

Roladë Raffaello

Kjo është receta e famshme e roladës Raffaello. Nëse keni menduar se ju duhen shumë përbërës, keni gabuar. Përgatitja është mjaft e lehtë dhe ju garantojmë se përbërësit tashmë i keni në kuzhinë. ✕ Përbërësit për petën: Përbërësit për fillin:…

LEXOJE

Toptha me gjizë dhe mish pule

Sot kemi vendosur t’ju tregojmë një recetë të topthave që nuk është desert. Receta është mjaft e lehtë dhe topthat bëhen shumë të shijshëm për t’u ngrënë me çaj. Përbërësit: ✕ Përgatitja: Fillimisht marrim 150gr mish pule të tymosur ashtu…

LEXOJE
arra

Arsyeja pse gratë duhet të hanë më shumë arra

Pirja e lëngut të portokallit, ngrënia e pjeshkave dhe të hash arra, mund t’i ndihmojë gratë që të reduktojnë rrezikun nga shumë çrregullime në moshë të vjetër. ✕ Hulumtuesit në Boston dhe Masaçusets analizuan dietat e rreth 55,000 grave gjatë…

LEXOJE
toptha

Toptha me kokos dhe biskota

Nëse keni kokos dhe biskota në shtëpi, mund t’i përgatitni shumë lehtë këta toptha të shijshëm. ✕ Përbërësit e nevojshëm për toptha: Udhëzimet: Copëtojmë biskotat Jaffa dhe i hedhim në një enë të thellë. Më pas, në një enë tjetër…

LEXOJE

DREKË

Rreth nesh

I themeluar më 2016 nga disa adhurues të kuzhinës, sot ne jemi portali më i lexuar nga shqiptarët.

Facebook
WhatsApp
Video receta më e shikuar

KËRKO

TË PËRZGJEDHURA

Instagram
Homemade #tzaziki 🤤
Homemade #tzaziki 🤤
1 month ago
View on Instagram |
1/9
Happy 4th of July 🇺🇸 #4thofjuly #independenceday #cake #food
Happy 4th of July 🇺🇸 #4thofjuly #independenceday #cake #food
3 months ago
View on Instagram |
2/9
😋😋 #food #lunch #fyp #love #energy
😋😋 #food #lunch #fyp #love #energy
4 months ago
View on Instagram |
3/9
Salmon and potatoes hit every time 😩🤤❤️ 

#salmon #food #love
Salmon and potatoes hit every time 😩🤤❤️ #salmon #food #love
4 months ago
View on Instagram |
4/9
Toptha me biskota dhe kokos #food #foodie #desert #fyp
Toptha me biskota dhe kokos #food #foodie #desert #fyp
4 months ago
View on Instagram |
5/9
Trileçe me Nutella #food #desert #tresleches
Trileçe me Nutella #food #desert #tresleches
5 months ago
View on Instagram |
6/9
Role pa pjekje me biskota dhe çokollatë #rolls #chocolate #fyp #receta #recipe #cake #foodporn
Role pa pjekje me biskota dhe çokollatë #rolls #chocolate #fyp #receta #recipe #cake #foodporn
5 months ago
View on Instagram |
7/9
Supë me spinaq #spinach #soup #recipes #food #fyp
Supë me spinaq #spinach #soup #recipes #food #fyp
5 months ago
View on Instagram |
8/9
Supë me perime përplot vitamina #soup #food #viral #fyp
Supë me perime përplot vitamina #soup #food #viral #fyp
5 months ago
View on Instagram |
9/9
error: Përmbajtja është e mbrojtur!