Këshilla

arra
Këshilla

Arsyeja pse gratë duhet të hanë më shumë arra

Pirja e lëngut të portokallit, ngrënia e pjeshkave dhe të hash arra, mund t’i ndihmojë gratë që të reduktojnë rrezikun nga shumë çrregullime në moshë të vjetër. ✕ Hulumtuesit në Boston dhe Masaçusets analizuan dietat e rreth 55,000 grave gjatë një periudhe 30 vjeçare dhe […]

myku
Këshilla

Hiqni mykun nga banjo me këta dy përbërës

Të gjithëve na pëlqen të pushojmë në dush, veçanërisht pas një dite të lodhshme. Por, për fat të keq, nëse nuk pastrohet mirë, ekziston rreziku i akumulimit të mykut dhe gëlqeres. Ne në përgatit ju tregojmë se si ta largoni fare lehtë mykun dhe gëlqeren […]

Mushkonjave
Këshilla

Receta me dy përbërës kundër mushkonjave

Gjatë verës, ne duhet të përballemi me insektet më të këqija dhe më të mërzitshme në botë: mushkonjat! ✕ Për ta mbrojtur shtëpinë tuaj në një mënyrë natyrale dhe të thjeshtë, qe një recetë e lehtë që mund ta përgatisni në shtëpi. Prisni limonin sikur […]

Receta
Këshilla

Receta shtëpiake kundër djegies nga dielli

Mësoni se si mund ta përdorni sodën e bukës për ta përmirësuar shëndetin dhe bukurinë. Soda e bukës mund të përdoret për arsye të ndryshme shëndetësore, disa prej të cilave janë këto më poshtë. Deodorant natyral ✕ Një përzierje e sodës me ujë mund të […]