Tag: Biskota me vanilje

Ëmbëlsira

Biskota me vanilje

Përbërësit: 2 filxhana miell, 2 lugë çaji pluhur për pjekje, kripë, 6 vezë,1 filxhan sheqer pluhur, 2 lugë gjelle sheqer i kafët, 2 pako margarinë,1 lugë gjelle dhe një lugë çaji mjaltë, 3/4 lugë gjelle ekstrakt sheqer vanilje. Përgatitja: Përziejmë së bashku miellin, pluhurin për pjekje, […]