Tag: bukë e shijshme turke

Drekë

Bukë turke, shumë e shijshme dhe e lehtë

Përbërësit: 500gr miell, 150ml qumësht të ngrohtë, 150ml ujë të ngrohtë, 1 lugë të çajit kripë, 2 lugë gjelle maja të thatë, 3 lugë gjelle vaj ulliri, majdanoz të copëtuar, specë djegës të bluar. Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine shtoni 500gr miell, 1 lugë […]