Tag: bukë me vezë

Mëngjes

Bukë e fërguar me vezë

Përbërësit: Një vezë, 150ml qumësht të freskët, 4 feta buke, kripë, piper të bardhë të sapo bluar, 1.5 lugë gjelle gjalpë (margarinë). Përgatitja: Fillimisht e rrahim vezën në një pjatë me pak kripë dhe pak piper të bardhë, më pas i lyejmë fetat e bukës […]