Tag: burek

Drekë

Burek tradicional turk me djathë

Kjo recetë është shumë praktike dhe shumë e shijshme, brumi bëhet aq i butë dhe përgatiten shumë shpejt. Mund ti përgatitni për mëngjes ose kur keni shumë mysafirë në shtëpi. Përbërësit: peta të gatshme ose të gatuara vet. Për salcën: 1 gotë të ujit vaj […]