Tag: tortë e shpejt me kakao

Ëmbëlsira

Tortë e shijshme me çokollatë dhe kakao

Përbërësit: 5 vezë, 1 gotë qumësht, 1 gotë e çajit vaj, 18 lugë sheqer, 12 lugë miell, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 1 sheqer vanile, 6 lugë kakao, çokollatë kuzhine. Përgatitja: Në një enë kuzhine shtojmë qumështin dhe sheqerin, i përziejmë në fillim me tel kuzhine […]