Tag: Torte e shpejte

Ëmbëlsira

Tortë e shpejtë

Përbërësit: 200gr miell, 2 vezë, 200gr arra, 200gr sheqer, 2-3 lugë marmelatë kajsie, 200gr çokollatë për gatim, një limon, 50gr gjalpë, një pluhurë për pjekje (pecivë), 200ml qumësht. Përgatitja: I thyejmë vezët në enën për përzierje, shtojmë sheqerin dhe i rrahim me mikser derisa të […]