Tag: Tortë karamel

Ëmbëlsira

Tortë karamel

Përbërësit: 150gr margarinë, 150gr sheqer, 3lugë mjaltë, 3 lugë qumësht. Këta përbërës i qesim në një enë të vlojnë derisa të shkrihen dhe të bashkohen mirë. Pastaj largojmë enën nga zjarri për pak minuta që të ftohet paksa dhe në të shtojmë pastaj: Një vezë, […]