Tag: tortë me grizë

Ëmbëlsira

Tortë e shijshme me kokos dhe grizë

Përbërësit: 4 vezë, një gotë sheqer, një gotë qumësht, një gotë vaj, një gotë miell, një pluhur për pjekurina, 3 lugë kakao. Përbërësit për fillin: 1L qumësht, 9 lugë grizë, një gotë sheqer, 2 sheqer vanile, 200gr kokos. Përgatitja: Fillimisht e përgatisim fillin kështu, nga 1L […]