Tag: tortë verore me portokall

torta me portokall
Ëmbëlsira

Torta më e mirë e dimrit me portokall

Një tortë shumë e shijshme me portokall që duhet ta përgatitni patjetër në këtë kohë të ftohtë, të kënaq me shijen dhe aromën që ka. Përbërësit për pandispanjen: 6 vezë, 150gr miell, 150gr sheqer, 1 sheqer vanile, 50gr niseshte, 1 lugë e kafes pluhur për pjekje […]