Tag: zharana

Drekë

Speca zharana turshi (Çara)

Përbërësit: Speca zharana (çara), 350ml vaj, 100ml uthull, majdanoz, hudhër, sheqer, kripë. Përgatitja: Fillimisht specat i pastrojmë më pas ua largojmë bishtat si në video, më pas specat i pjekim nga pak duke i rrotulluar nga të gjitha anët dhe pasi të piqen i vendosim […]