Biskota me shije kafeje

Përbërësit: 400gr miell, 250gr gjalpë, 200gr sheqer, 6 lugë të gjellës kafe të ftoftë, 2 sheqer vanilje, 2 lugë gjelle kakao, 1 lugë tharm buke.

Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine hidhni 250gr gjalpë (të mbajtur në temperaturë dhome), 200gr sheqer, 2 sheqer vanilje dhe përzieni mirë me tel kuzhine apo mikser deri sa të shkrihet mirë sheqeri dhe sheqer vaniljet.

Më pas tek masa shtojmë 6 lugë të gjellës kafe të ftohtë, 400gr miell (duke e shtuar ngadalë dhe duke e përzier), 1 lugë tharm buke dhe 2 lugë kakao. Përzieni mirë masën pasi keni shtuar të gjithë këta përbërës deri sa të fitojmë një masë homogjene.

Më pas nga brumi i fituar formoni gogla të vogla, të cilët do t’i rendisni më pas në tepsinë e mbuluar me letër kuzhine. Pasi i keni renditur në tepsi, biskotat spërkatini me pak sheqer dhe më pas futni në furrën e parangrohur dhe piqni në temperaturë 180 gradë C për 10 minuta.

Biskota me shije kaq të mirë nuk keni provuar ende, nuk kërkojnë shumë përbërës dhe përgatiten në çast, duhet ti provoni patjetër. Ju bëfshin mirë!

Na bëni Subscribe në Youtube