Përzieni bananet me mjaltë dhe ujë, kolli dhe bronkiti do të zhduken

 Trajtimi i kollit kronik dhe bronkitit ka qenë sfidë e madhe për mjekësinë.

Por, së fundmi është bërë e ditur një recetë e re natyrale, e cila përmban përbërësit më të vjetër dhe më të fuqishëm, të cilët e qetësojnë fytin dhe mushkëritë, si dhe e shërojnë kollin dhe bronkitin në afat record.

Falë vetive të magjishme të mjaltës dhe bananeve, të cilat janë të përfshira në këtë recetë ju mund ta përdorni këtë ilaç për fëmijët dhe të rriturit.

Përbërësit: 400ml ujë të vluar, 2 banane, 2 lugë gjelle mjaltë.

Fillimisht qëroni bananet dhe pastaj shtrydhni ato me një lugë druri. Pastaj, vendosni bananet në tenxhere dhe shtoni tek to ujin e vluar, lëreni tenxheren ashtu për 30 minuta.

Pasi të është ftohur produkti shtoni mjaltën në fund, pasi që nëse ia shtoni në fillim mjalta do t’i humbë vetitë e veta të rëndësishme. Produktin rekomandohet ta konsumoni katër herë në ditë, nga 100ml për çdo përdorim.