Petulla amerikane

Përbërësit: 4 vezë (3 vetëm të kuqët, 1 komplet), 3 lugë gjelle sheqer, gjysëm luge çaji kryp, gjysëm gote uji qumësht, 3 lugë gjelle vaj, një pecivë, një gotë e gjysë miell.

Përgatitja: Përzihen mirë të gjitha dhe pastaj pjeken njësoj si pallaqinkat. Ju bëfshin mirë !