Tag: biskota jaffa

Ëmbëlsira

Biskota Jaffa në kushte shtëpie

Përbërësit: 2 vezë, 150gr sheqer, 100gr miell, 60gr nisheste, portokalla, çokollatë për zierje. Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine shtojmë 2 vezë, 150gr sheqer dhe i përziejmë  mirë me mikser. Pasi e kemi përzier masën mirë hedhim 100gr miell, 60gr nisheste dhe e përziejmë përsëri […]