Tag: biskota oreo

Ëmbëlsira

Ëmbëlsirë me biskota oreo

Përbërësit: 200gr biskota oreo, 50gr margarinë (gjalpë), 230gr çokollatë kuzhine. Për fillin: 400gr djathë mascarpone, 120gr sheqer, 200ml halta e ëmbël, krem nga biskotat oreo. Përgatitja: Fillimisht marrim 200gr biskota oreo dhe i ndajmë pjesët që janë të bashkuara nga kremi i bardhë, kremi që […]