Tag: bizele

Drekë

Supë pule me xhenxhefil

Kjo recetë e shëndetshme kërkon vëmendje dhe njëkohësisht delikatesë në përgatitje. Përbërësit: 80gr makarona për supë, 1 lugë vaj ulliri, ½ e qepës e grirë, 1 lugë xhenxhefil të grirë, 1 karotë e grirë, 2 lugë salcë soje, 2 kube supë pule, 1 thelb hudhre, […]