Tag: boranija për drekë

Drekë

Boranija për drekë

Përbërësit: 1kg boranija (bishtaja), 500gr mish viçi, 2 qepë, një specë, 2 karrota, 2 domate, gjalpë, kripë, biber të kuqë, biber të zi. Përgatitja: Mishin e copëtuar e fërgojmë me qepë, karrota dhe specë, pastaj ia shtojmë boranijat (bishtajat) e grira dhe kohë pas kohe […]