Tag: bukë e zezë integrale në shtëpi ja receta

Drekë

Bukë e zezë integrale në shtëpi, ja receta

Përbërësit: 600gr miell i zi dietal (integral), gjysmë luge e gjellës kripë, 1 lugë e gjellës maja buke, 3 lugë vaj ulliri, ujë i ngrohtë (deri sa të mblidhet brumi dhe e lëmë të pushoj rreth 1 orë. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine dhe […]