Tag: bukë hamburgeri

Drekë

Bukë të buta për hamburger

Përbërësit: 500gr miell, 8gr farë buke, dy vezë, një lugë të vogël kripë, një lugë të vogël sheqer, 50gr gjalpë të shkrirë, 40ml qumësht pak të nxehtë, 200ml ujë pak të nxehtë, pak qumësht dhe susam për sipërfaqen. Përgatitja: Hedhim në një tas të madh […]